Menu

Rotujące aktualności w nagłówku strony

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. mjr. Józefa Wiśniewskiego w Lutkówce


ul. Szkolna 1, 96-323 Osuchów

tel./ fax +48 46 857 44 27
e-mail: splutkowka@mszczonow.pl

adres elektroniczny skrzynki podawczej ePUAP: /SPLutkowka/SkrytkaESP

   

 

Rok szkolny 2021/2022

Lekcja przyrody.

Dnia 11.05.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. mjr. Józefa Wiśniewskiego      w Lutkówce przy współpracy z myśliwymi z Koła Łowieckiego “Jenot”, w ramach obchodów Dnia Ziemi, posprzątali część lasu w Nosach Poniatkach. Przewodnikiem eskapady był pies myśliwski Raccoon (Jenot).

Dzieci zaopatrzone w worki i rękawiczki zebrały porzucone tam śmieci z gospodarstw domowych. Na początku akcji nikt nie spodziewał się, że będzie ich, aż tyle. “Skarby” leśne w szybkim tempie zapełniły wszystkie worki i zostały przygotowane do przewiezienia na śmietnik. Wśród zdobyczy, oprócz zwykłych śmieci znalazły się również: telefon, elementy samochodów i szczątki zwierząt, które wzbudziły duże poruszenie wśród uczniów. Akcja zakończyła się odpoczynkiem na polanie, rozpalono ognisko, na którym upieczono kiełbaski ufundowane przez Koło Łowieckie “Jenot”.

Tego dnia dzieci przekonały się, jak ważne jest dbanie o porządek na Ziemi. Stan      w jakim ona się znajduje, zależy od każdego z nas. Ziemia to nasz dom, dlatego należy pamiętać, aby o nią dbać. Inicjatywa sprzątania lokalnego lasu to mały krok kształtujący postawę ekologiczną dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Lutkówki apelują do innych ludzi o to, aby dbali o czystość w lesie, który jest płucami Ziemi.

Więcej zdjęć z lekcji znajdziesz w galerii.

Wróć

Odnośniki

Kontakt

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. mjr Józefa Wiśniewskiego w Lutkówce


ul. Szkolna 1, 96-323 Osuchów

tel./ fax +48 46 857 44 27
e-mail: splutkowka@mszczonow.pl

adres elektroniczny skrzynki podawczej ePUAP: /SPLutkowka/SkrytkaESP

   

 

[obiekt mapy] Lutkówka