Menu

Rotujące aktualności w nagłówku strony

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. mjr. Józefa Wiśniewskiego w Lutkówce


ul. Szkolna 1, 96-323 Osuchów

tel./ fax +48 46 857 44 27
e-mail: splutkowka@mszczonow.pl

adres elektroniczny skrzynki podawczej ePUAP: /SPLutkowka/SkrytkaESP

   

 

Rok szkolny 2021/2022

Skoro za oknem nareszcie świeci słońce, żal zostać w klasie….

21 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Lutkówce obchodziliśmy tradycyjnie Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu większość uczniów przyszła do szkoły ubrana na zielono. Atrakcją dla klas młodszych były różnego rodzaju zabawy, łamigłówki, film o zwiastunach wiosny, zagadki, śpiewanie piosenek, układanie wierszy, rysowanie Pani Wiosny oraz konkurs polegający na poszukiwaniu ukrytych wiosennych kwiatów. Pod koniec spotkania zostały zaprezentowane przygotowane przez dzieci  kukiełki Pani Wiosny.

Ponieważ wiosenny dzień oraz przepiękna pogoda to doskonała okazja do spaceru, dlatego uczniowie klas starszych, ćwicząc swoją spostrzegawczość, wybrali się z wychowawcami „na wagary” w poszukiwaniu śladów wiosny w najbliższej okolicy.

21 marca był też w naszej szkole dniem bez plecaka, co stało się świetną okazją do wykazania się przez uczniów sprytem, pomysłowością i kreatywnością – książki, zeszyty i inne potrzebne przybory szkolne zostały spakowane przez nich w różnego rodzaju wymyślne „opakowania: futerały na instrumenty, skrzynki narzędziowe, węzełki, pudła, pojemniki, a nawet umywalkę.

To był bardzo radosny dzień. Wszyscy doskonale się bawili, ruch na świeżym powietrzu sprawiał uczniom wielką radość. Ognisko i pieczenie kiełbasek było doskonałym zwieńczeniem tego wiosennego dnia.

 

...............................................................................................................................................................................................

Wróć

Odnośniki

Kontakt

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. mjr Józefa Wiśniewskiego w Lutkówce


ul. Szkolna 1, 96-323 Osuchów

tel./ fax +48 46 857 44 27
e-mail: splutkowka@mszczonow.pl

adres elektroniczny skrzynki podawczej ePUAP: /SPLutkowka/SkrytkaESP

   

 

[obiekt mapy] Lutkówka