Menu

Rotujące aktualności w nagłówku strony

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. mjr. Józefa Wiśniewskiego w Lutkówce


ul. Szkolna 1, 96-323 Osuchów

tel./ fax +48 46 857 44 27
e-mail: splutkowka@mszczonow.pl

adres elektroniczny skrzynki podawczej ePUAP: /SPLutkowka/SkrytkaESP

   

 

Rok szkolny 2021/2022

Z Lutkówki do WARSZAWSKIEJ SYRENKI

    7 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. mjr Józefa Wiśniewskiego

odbył się pierwszy etap  MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO organizowanego przez Mszczonowski Ośrodek Kultury. Uczestników obejmowały trzy kategorie wiekowe:

Kategoria I   - klasy  I – III

Kategoria II   - klasy  IV – VI

Kategoria III -  klasy   VII – VIII

   Pierwszą kategorię reprezentowali: Karina Borowska, Iga Czarnecka i Jan Kowalczyk z klasy I.

Nikodem Janowski, Łukasz Pawlak, Kacper Bucior, Patrycja Boćkowska i Nikodem Arak z klasy II.

Błażej Bąkiewicz, Krzysztof Grabski, Amelia Osińska, Wiktoria Bulińska i Jakub Mazurkiewicz z klasy III.

   Laureatami w tej grupie zostali:

 Karina Borowska prezentująca wiersz H. Niewiadomskiej Sól i cukier, Amelia Osińska z wierszem Kornik i mur  W. Chotomskiej, Wiktoria Bulińska recytująca  Szklankę przechwalankę  H. Niewiadomskiej i Kuba Mazurkiewicz z utworem D. Wawiłow Daktyle.

   Kategorię drugą reprezentowali: Karolina Mączyńska, Weronika Staniszewska, Nicola Gręda z klasy IV.

Jakub Banasiewicz, Lena Ernest, Sandra Szeląg i Nicola Wolak z klasy V oraz Amelia Adamczyk i Eliza Grzejszczak z klasy VI.

   W tej grupie zwycięstwo odnieśli:

Lena Ernest z wierszem Drzewo D. Wawiłow, Sandra Szeląg recytująca wiersz L.J. Kerna O rodzicach, Nicola Wolak z utworem  W. Broniewskiego Zegary oraz Amelia Adamczyk prezentująca utwór ks. J. Twardowskiego Bliscy i oddaleni.

Najstarszą grupę reprezentowali: Patrycja Giers z klasy VII oraz Karolina Boczkowska, Zuzanna Maliszewska, Ewelina Sadkowska, Amelia Wesołowska i Jakub Szymański z klasy VIII.

   Laureaci tej grupy to:

Jakub Szymański z utworem T. Różewicza Drzewo , Karolina Boczkowska prezentująca wiersz B. Borzymowskiej Modlitwa konia z transportu, Ewelina Sadkowska z wierszem A. Asnyka Tęsknota oraz Zuzanna Maliszewska recytująca wiersz Norwida Samotność.

    Wszyscy laureaci zostali następnie nagrani przez p. Agnieszkę Kwiatkowską, bowiem do etapu gminnego należało przesłać prezentację audio- wideo.

W Dniu Wiosny 21 marca  - dotarła do nas bardzo miła wiadomość – okazało się, że troje uczniów przeszło do kolejnego etapu. Zwycięzcami  gminnego etapu konkursu zostali: Lena Ernest z klasy V i Zuzanna Maliszewska oraz Jakub Szymański z klasy VIII.

   23 marca w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbył się XXIII MAŁY KONKURS RECYTATORSKI POWIATU ŻYRARDOWSKIEGO . Tu również odnieśliśmy duży sukces: I miejsce w kategorii III zajął Jakub Szymański uczeń kl. VIII a jego koleżanka z klasy  Zuzanna Maliszewska zajęła miejsce II.

Natomiast w kategorii II Lena Ernest z kl. V zajęła również II miejsce.

Zajmując I miejsce w powiecie Jakub Szymański zakwalifikował się do 45 KONKURSU RECYTATORSKIEGO WARSZWSKA SYRENKA. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze udane występy.

 

 

........................................................................................................................................................................................

Wróć

Odnośniki

Kontakt

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. mjr Józefa Wiśniewskiego w Lutkówce


ul. Szkolna 1, 96-323 Osuchów

tel./ fax +48 46 857 44 27
e-mail: splutkowka@mszczonow.pl

adres elektroniczny skrzynki podawczej ePUAP: /SPLutkowka/SkrytkaESP

   

 

[obiekt mapy] Lutkówka