Menu

Rotujące aktualności w nagłówku strony

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. mjr. Józefa Wiśniewskiego w Lutkówce


ul. Szkolna 1, 96-323 Osuchów

tel./ fax +48 46 857 44 27
e-mail: splutkowka@mszczonow.pl

adres elektroniczny skrzynki podawczej ePUAP: /SPLutkowka/SkrytkaESP

   

 

Rok szkolny 2021/2022

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Lutkówce

Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony co roku w dniu 14 października, to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. i upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W naszej szkole święto to obchodziliśmy w tym roku szkolnym dzień później, czyli 15 października. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem dyrektora szkoły, pana Grzegorza Olczaka, oraz przewodniczącej rady rodziców, pani Agnieszki Pawlak, którzy z tej okazji życzyli zarówno uczniom, nauczycielom, jak i pracownikom niepedagogicznym cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów oraz zadowolenia z pracy.

Następnie młodzi artyści z klas V-VII uświetnili ten wyjątkowy dzień programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Agnieszki Kwiatkowskiej i pani Agaty Grzybowskiej, dziękując w ten sposób wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie, wychowanie i opiekę. Widzowie mieli możliwość wysłuchania wierszy oraz obejrzenia zabawnych scenek z życia szkoły pokazujących, że bycie zarówno uczniem, jak i nauczycielem wcale nie jest takie łatwe. Miłym akcentem było złożenie wszystkim życzeń oraz odśpiewanie Sto lat.

Na zakończenie głos zabrała pani Monika Własiuk, przedstawiając wyniki wyborów do SU.  Społeczność uczniowska gromkimi brawami pogratulowała wygranej swoim przedstawicielom.

To był bardzo przyjemny i radosny dzień, w którym przypomnieliśmy sobie, że nasza szkoła jest dla nas wszystkich miejscem szczególnym, w którym pracując i ucząc się, spędzamy znaczną część naszego życia. To właśnie tutaj nie tylko zmagamy się z trudnościami, ale również przeżywamy wspaniałe chwile i osiągamy sukcesy.